Bodymod Trend

Sisäkierteinen labret opaalipallolla

Jokapäiväiseen käyttöön

Useimmille ihotyypeille sopiva

Roiskevedenkestävä

Melko helppo

Puolikestävä

Sold Out
Tuotekuvaus

Nimi: Sisäkierteinen labret opaalipallolla

SKU: Labret-88

Merkki: Bodymod Trend

Lukitustyyppi: Sisäkierteet

Korutyyppi: Flatback, Labret

Sijoitus: Anti-helix, Tragus, Conch, Helix, Spiderbite, Korvalehti, Lower labret, Angelbite, Madonna, Snakebite, Medusa

Pallonkoko: 3 mm.

Kappalemäärä: 1

Design: Yksinkertainen

Kuvaus
Nyt sinulla on mahdollisuus olla mahtavan opaalilabretin onnellinen omistaja.
Labretin päätä koristaa näyttävä opaalikuula 3 mm:n halkaisijalla, joka on saatavilla neljässä eri värissä. Kaikki neljä väriä ovat upean kiiltäviä ja antavat erilaisen ilmeen lävistyksellesi.
Labretit ovat monipuolisia ja erityisesti sopivia huulilävistykseen sen tasaisen alustan vuoksi, joka istuu ihoa vasten suussa. Samasta syystä ne käyvät hyvin myös korvalävistyksiin, jos et halua näkyvää lukituspalloa korvan takaosaan.
Korun kirurginteräksinen materiaali on erityisen kestävä, eikä sen kiiltävä pinta haalene, vaikka olisi kosketuksissa veden, hien tai muiden nesteiden kanssa. 
Tämä labret on erityisen käytännöllinen sen tapin sisäkierteiden ansiosta, mikä helpottaa korun asettamista ja on hellempi iholle.
Saat valita labretin pituuden kolmesta vaihtoehdosta: 6 mm, 8 mm ja 10 mm, jotta löydät lävistykseesi sopivan mallin.

Jokapäiväiseen käyttöön

Satunnaiseen käyttöön

Kohtuulliseen käyttöön

Jokapäiväiseen käyttöön

Koru on suunniteltu jokapäiväiseen käyttöön. Korusta aiheutuva ärsytys on epätodennäköistä päivittäisessä käytössä.

Bioyhteensopivuus

Ei sovellu herkälle iholle

Useimmille ihotyypeille sopiva

Hypoallergeeninen

Tämän korun materiaali on yleinen lävistyskoruissa, ja useimmat voivat käyttää sitä reaktioita aiheuttamatta.

Vedenkestävyys

Vältä vettä

Roiskevedenkestävä

Vedenkestävä

Tämä koru kestää muutaman vesipisaran, mutta liiallista altistumista vedelle on syytä välttää.

Elinikä

Puolikestävä

Kestävä

Voi kestää eliniän

Tämä koru on kestävä. Oikealla hoidolla ja säilytyksellä se voi kestää noin 2 vuotta.

Asettamisen / poistamisen helppous

Haastava

Melko helppo

Käyttäjäystävällinen

Korun asettaminen ja poistaminen on melko helppoa. Et tarvitse työkaluja, vain hieman kärsivällisyyttä ja vakaat kädet.

Arvostelut

5.01 arvostelua

  • Rating

    Erittäin kauniita!!

    Ne ovat todella kauniita!! Tilasin sinisiä, vaaleanpunaisia ja valkoisia. Tulevaisuudessa tilaan vain täältä lävistyksiä, olen erittäin tyytyväinen. Huippulaatu! Kiitos.

    Käännetty tekoälyllä
Apple Pay
Google Pay™️
Klarna
Mastercard
MobilePay
PayPal
Trustly
Visa
DHL Express
FedEx Express
Postnord

*14K kultakorut eivät sisälly nykyiseen tarjoukseen.

2.2.0