
Nimi: Taivutettava rengas värivalikoimalla
SKU: U-Ring-76
Kiinnitystapa: Taivutettava
Tyyppi: Barbelli
Sijoitus: Conch, Daith, Helix, Korvalehti, Lower labret, Nenänsivu, Rook, Septum, Snakebite, Snug, Spiderbite, Tragus
Materiaali: Kirurginteräs
Pinnoite: Anodisoitu
Kappalemäärä: 1
Design: Yksinkertainen
Onko koru pinnoitettu?: Kyllä, koko koru
Saranalliset tai segmenttirenkaat saattavat joskus olla vaikeita avata ja sulkea; erityisesti, jos koru tai lävistys on kovin pieni. Tämä yhdestä metallinpalasta valmistettu rengas avautuu helposti taivuttamalla päitä spiraalimaisesti vastakkaisiin suuntiin – älä yritä avata aukkoa vetämällä päitä erilleen. Liu'uta koru lävistykseen. Koru sulkeutuu automaattisesti kun päästät siitä irti.
Huomioi, että halkaisijaltaan pienimmät renkaat voivat tuntua hieman teräviltä päistä. Mitä suurempi rengas on halkaisijaltaan, sitä helpommin rengas on avattavissa.
Renkaita on tarjolla eri kokoisina ja värisinä. Jos haluat renkaan esimerkiksi tragus-lävistykseen, tyypillinen koko on 6 tai 8 mm. Huulilävistykseen käytetään halkaisijaltaan 8 tai 10 mm:n korua riippuen huulen paksuudesta.
Arvostelut
Arvosteluja ei vielä ole! Napsauta oikealla olevaa painiketta lähettääksesi omasi!