Bodymod Essentials

Labret – zirkonia tynnyri-istutuksella

2,32 €2,90 €
-20%

Väri:

KultainenHopeaRuusukulta

Korukiven väri:

MustaTurkoosiAurora BorealisSininenVihreäKirkkaanpinkkiLäpinäkyväViolettiVaaleansininenPinkki

Pallon koko:

Valitse koko

Paksuus:

Jokapäiväiseen käyttöön

Vedenkestävä

Useimmille ihotyypeille sopiva

Kestävä

Melko helppo

Tuotekuvaus

Nimi: Labret – zirkonia tynnyri-istutuksella

SKU: Labret-2

Merkki: Bodymod Essentials

Lukitustyyppi: Ulkokierteet

Tyyppi: Labret, Flatback

Sijoitus: Tragus, Spiderbite, Snakebite, Medusa, Madonna, Lower labret, Korvalehti, Helix, Conch, Anti-helix, Angelbite

Pinnoite: Anodisoitu

Kappalemäärä: 1

Design: Yksinkertainen

Kuvaus
Näitkö? Tämä labret on saatavilla monissa kauniissa väreissä ja haluamillasi piirteillä. Löysit labretin, joka sopii useisiin kehon osiin ja näyttää aina upealta.
Koon, pituuden ja paksuuden voit valita itse, eli koru saadaan varmasti sopimaan haluamaasi lävistykseen. Lisäksi saat valita tapin värin – ota vaikka houkutteleva kulta tai pirteä pinkki. Myös tynnyri-istutetun kiven värin ja koon voi vaihtaa; ota pieni pallo hienovaraisella korukivellä tai suurempi pallo silmiinpistävällä kivellä.
Anna siis oman tyylisi ja tarpeesi johtaa.

Jokapäiväiseen käyttöön

Satunnaiseen käyttöön

Kohtuulliseen käyttöön

Jokapäiväiseen käyttöön

Koru on suunniteltu jokapäiväiseen käyttöön. Korusta aiheutuva ärsytys on epätodennäköistä päivittäisessä käytössä.

Bioyhteensopivuus

Ei sovellu herkälle iholle

Useimmille ihotyypeille sopiva

Hypoallergeeninen

Tämän korun materiaali on yleinen lävistyskoruissa, ja useimmat voivat käyttää sitä reaktioita aiheuttamatta.

Vedenkestävyys

Vältä vettä

Roiskevedenkestävä

Vedenkestävä

Koru on suunniteltu vedenkestäväksi. Se ei todennäköisesti rikkoudu eikä värjäydy, kun se altistuu vedelle tai kehonnesteille.

Elinikä

Puolikestävä

Kestävä

Voi kestää eliniän

Tämä koru on kestävä. Oikealla hoidolla ja säilytyksellä se voi kestää noin 2 vuotta.

Asettamisen / poistamisen helppous

Haastava

Melko helppo

Käyttäjäystävällinen

Korun asettaminen ja poistaminen on melko helppoa. Et tarvitse työkaluja, vain hieman kärsivällisyyttä ja vakaat kädet.

Arvostelut

4.52 arvostelua

  • Rating

    Just mitä pitikin

    Erittäin tyytyväine. Oli juuri mitä pitikin.

  • Rating

    Hyvä

    Se näyttää kauniilta, tilasin sen kullanvärisenä, jossa on vaaleanpunainen kivi. Muutaman kuukauden käytön jälkeen (noin 4) kullanvärin sävy on hieman haalistunut, joten lävistys ei enää ole kiiltävän kullanvärinen, vaan enemmän tumman pronssinen. Kivi on likaantunut eikä se enää kimalla yhtä paljon kuin alussa, sitä ei oikein voi puhdistaa, ei mitään. Minusta se on hyvä, mutta muutaman kuukauden käytön (ja puhdistuksen) jälkeen sekä väri että kivi menettävät alkuperäisen värinsä. (Minulla on tämä ongelma myös hopeisen kiven ja turkoosin kanssa.)

    Käännetty tekoälyllä
Visa
Mastercard
Maestro
PayPal
Google Pay™️
Apple Pay
Klarna
Trustly
MobilePay
DHL Express
FedEx Express
Postnord

*14K kultakorut eivät sisälly nykyiseen tarjoukseen.

2.1.0